O nás | Naše tipy

V roce 2011 jsme založili vlastní oděvní značku Debonaire. V současnosti se specializujeme na návrhy a zhotovení svatebních a společenských tylových sukní na míru.


Zaměřujeme se také na módu pro holčičky - zejména na tylové sukýnky (balet, tanec, slavnostní sukně na svatby, vystoupení apod.)


Přejeme Vám příjemné nakupování!


Všechny naše výrobky jsou nositeli registrované obchodní značky Debonaire a  regionální ochranné známky Lužických hor a Máchova kraje.

Za podpory Dotačního fondu Libereckého kraje jsme pořídili do naší dílny průmyslový šicí stroj overlock

v rámci Programu 2.5 - Podpora regionálních výrobků, výrobců a tradičních řemesel.

Pár řádků o naší práci:


Představujeme Vám pár tipů na výlet po krajině Lužických hor a Máchova kraje

Lužické hory - www.luzicke-hory.cz

V Lužických horách je nádherně! Jsou ideální na procházky, cykloturistiku a houbaření. Zdejší krajina, hrady a zámky jsou vyhledávaným místem filmařů. Natáčely se zde např. film "Ženy v pokušení", pohádky "Peklo s princeznou" a "Tajemství staré bambitky". Z těch starších např. "Pyšná princezna" a jeden z dílů dovolené "s Andělem" atd.

                                  Velmi krásné místo je Popova skála, která je pro nás srdeční záležitostí. Nedaleko skály stála stará Tobiášova borovice.

"...Po modrém blankytu bělavé páry hynou, lehounký větřík s nimi hraje; a vysoko - v daleké kraje bílé obláčky dálným nebem plynou..."

"...Za růžového večera pod dubem sličná děva sedí, ze skály v břehu jezera daleko přes jezero hledí. To se jí modro k nohám vine, dále zeleně zakvítá, vždy zeleněji prosvítá, až v dálce v bledé jasno plyne..."

"...O lásce šeptal tichý mech; kvetoucí strom lhal lásky žel, svou lásku slavík růži pěl, růžinu jevil vonný vzdech..."

"...Modravé páry z lesů temných v růžové nebe vstoupají, i nad jezerem barev jemných modré se mlhy houpají..."

"...brunatné slunce rudě zasvitnulo, tu náhle ze sna všecko procitnulo..."

Máchův kraj - www.machuvkraj.cz

Na Máchově jezeře se můžete vykoupat nebo si půjčit loďku a strávit tam romantické odpoledne. Nedávno se tu natáčel film Jana Hřebejka "Nevinnost". Pokud máte rádi výšlapy, určitě se podívejte na hrad Bezděz.

"...Jezero hladké v křovích stinných zvučelo temně tajný bol, břeh objímal je kol a kol; a slunce jasná světů jiných bloudila blankytnými pásky, planoucí tam co slzy lásky..."

"...Nejsnáze stíní šero hor, tam bříza k boru, k bříze bor se kloní. Vlna za vlnou potokem spěchá. Vře plnou - v čas lásky - láskou každý tvor..."

Stráž pod Ralskem - www.straz.cz

V okolí tu naleznete jednak skvělé podmínky k vodním sportům, ale také široko daleko vyhlášenou cukrárnu, kde si můžete vybrat z několika desítek druhů zmrzlin, včetně takových jako je např. pivní, gulášová nebo svíčková. Doporučujeme výstup na Ralsko, klidně i v lednu :-). Další tipy na výlet naleznete ZDE.

"...Kol bílé věže větry hrají, při níž si vlnky šepotají. Na bílé zdě stříbrnou zář rozlila bledá lůny tvář, však hluboko u věži je temno pouhé; neb jasna měsíce světlá moc uzounkým oknem u sklepení dlouhé proletši se změní v pološerou noc..."

Jablonné v Podještědí - www.jablonnevp.cz

Jablonné v Podještědí se nachází asi 10 km od Stráže pod Ralskem. Je to v podstatě naše rodné město (do Stráže jsme se obě přistěhovaly). Zde můžete navštívit zámek Lemberk a proslavenou Zdislavinu studánku s léčivým pramenem. Město je vhodné jako výchozí bod pro výlety do Lužických hor. Tipy na výlety naleznete ZDE.

"...V hlubokém ouvalu klínu, ve stověkých dubů stínu, sbor u velkém kole sedí. Zahalení v pláště bílé jsou to druzi noční chvíle. Každý před se v zemi hledí, beze slova, bez pohnutí, jak by kvapnou hrůzou jmutí v sochy byli proměnění..."

Skalní hrad Sloup - www.hradsloup.cz

Hrad s velmi vzrušující atmosférou!

Zámek Zákupy - www.zamek-zakupy.cz

Nádherný zámek, kde se jedna z nás vdávala. Doporučujeme jako vhodné místo pro svatební obřad :-). Zastavte se i v zámeckém parku, jako stvořeném pro relaxování.

Liberec - www.infolbc.cz

Liberec je od nás něco přes 30 km. Nachází se tu pěkná zoologická a botanická zahrada. Milujete-li pořádné výstupy, můžete si vyšlápnout Ještěd. Pokud výstupy nemusíte, pak vězte, že na Ještěd vede i lanovka nebo místo toho můžete zajít do Babylonu.

 


Všechny použité fotografie jsou autorské. Úryvky pochází z básně Máj od Karla Hynka Máchy.